• + 48 616 661 059
  • kontakt@dziecislonca.org
  • ul. św. Marcin 29/8 61-806 Poznań

Zaangażuj się

Ufunduj stypendium

Edukacja jest jednym z większych dóbr, jakie możemy dać dzieciom z Kamerunu. Dlatego gorąco zachęcamy wszystkich, którym nie jest obojętny los tych dzieci, do włączenia się w naszą akcję „Ufunduj stypendium”.

Naszym programem obejmujemy podopiecznych przedszkola i szkoły podstawowej St. Kisto w Yaounde. Szkoła położona jest w jednej z najbiedniejszych dzielnic stolicy Kamerunu, gdzie, ze względu na sytuację ekonomiczną i rodzinną, wiele dzieci pozbawionych jest dostępu do nauki. Szkołę prowadzi siostra Sylwia – dawna wychowanka ojca Dariusza, doskonale znająca potrzeby swoich uczniów.

Serdecznie prosimy o wsparcie w postaci stypendium, gdyż wielu uczniów jedynie dzięki niemu będzie mogło nauczyć się czytać i pisać, a to stanowi dla nich wielką szansę na lepszą przyszłość.

Wysokość stypendiów:

  • 1. Indywidualne stypendium edukacyjne – minimalna kwota miesięcznie: 50 zł
  • 2. Indywidualne stypendium edukacyjno-socjalne + podstawowa opieka medyczna – minimalna kwota miesięcznie: 95 zł
  • 3. Stypendium klasowe - minimalna kwota miesięcznie: 25 zł (przeznaczona na potrzeby konkretnej klasy, np. pomoce naukowe)

Darowizna

W Kamerunie niestety panuje korupcja. Dlatego dary rzeczowe, wysyłane z Europy, najczęściej nie docierają do adresatów. Nawet skorzystanie z usług profesjonalnej firmy kurierskiej o światowym zasięgu nie gwarantuje dotarcia przesyłki, a dodatkowo jest bardzo drogie. Dlatego wysyłanie darów rzeczowych, choć może wydawać się z naszej perspektywy najbardziej konkretną pomocą dla Kamerunu, zupełnie się nie sprawdza. Podstawowym sposobem wsparcia naszej działalności jest więc przekazanie pieniędzy, które my przekazujemy bezpośrednio o. Darkowi, Marianne i Achilleowi – ludziom prowadzącym Foyer St. Dominique. Dzięki temu mamy pewność, że pomoc trafia do tych, którzy jej potrzebują.

Jak możesz pomóc dzieciom w Foyer St. Dominique?

  • Dokonując przelewu lub zlecenia stałego przelewu na nasze konto bankowe w zł o numerze 03 1020 2498 0000 8002 0268 4942.
  • Wpłacając on-line dowolną sumę za pośrednictwem naszej strony internetowej, klikając na poniższy baner. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są przez www.transferuj.pl.

Przekaż 1%

Podziel się z nami tym, co i tak oddajesz Urzędowi Skarbowemu. Przekaż nam 1% swojego podatku. Masz do tego prawo.

Masz również prawo wyrazić zgodę na podanie nam swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu). Informacje te przekazuje Urząd Skarbowy. Zgodę możesz wyrazić w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (PIT-28 - poz. 134, PIT-36 - poz. 310, PIT-36L - poz. 110, PIT-37 - poz. 129, PIT-38 - poz. 63). Jeśli wyrazisz zgodę na przekazanie swoich danych poinformujemy Cię, na co przeznaczyliśmy Twoje pieniądze.

Nasz KRS: 0000313743

link do programu PIT

Zostań ambasadorem

Twoja pomoc nie musi mieć charakteru stricte finansowego. Możesz wspierać nasze działania, informując o nich innych. Komentuj, lajkuj i udostępniaj swoim znajomym nasze wpisy na Facebooku (facebook.com/misjakamerun). Zasubskrybuj nasz newsletter, a następnie przekaż go innym. Zorganizuj spotkanie na temat sytuacji dzieci w Kamerunie (chętnie pomożemy w jego merytorycznym przygotowaniu). Im więcej osób dowie się o naszej działalności, tym większej liczbie dzieci w Kamerunie będziemy mogli pomóc.