Szukaj
  • Administrator

LIST O. DARIUSZA NA WIELKANOC 2019Kochani Dobroczyńcy!

Najpierw wielkie BÓG ZAPŁAĆ za Wasze WIELKIE SERCA, za Waszą pomoc modlitewną i materialną.

Czas nieubłaganie ucieka nam i nawet przez palce.

Mamy Wielkanoc Zmartwychwstania Pańskiego.

Życzymy by to Zmartwychwstanie powstało z martwych i stało się bardziej

żywe w Waszych sercach tego roku, żywe na co dzień swoją radością jasnego poranka, nawet kiedy będzie ciemno, gdy chmury zakrywają słońce!

Dla tych, którzy czytają mnie po raz pierwszy, w wielkim skrócie: Pierwsze kilka miesięcy spędziliśmy z Stanisławem w wiosce Diang, 40 km od Bertoua w pd-wsch Kamerunie. Później 2 lata z biskupem Lambertem van Heygenem w domu biskupim. Od 1996 objąłem jedną z parafii. Już w 1997 z ludźmi dobrej woli z Polski z akcji adopcji na odległość „wysłaliśmy do szkoły” 844 dzieci. W 2000 otworzyłem drzwi plebani dla dzieci po rodzicach zmarłych na AIDS. W 2007 wybudowałem sierociniec w tymże Bertoua. W 2011 wybudowałem drugi sierociniec w Yaounde, stolicy kraju. Obecnie mieszkam tu z ok 40 dziećmi.

Codzienne życie w samym sierocińcu opisałem w ostaniem liście.

Tym razem zredagowaliśmy ten list razem: Sonia, Weronika, Cynthia i Thibot

Kilka słów od naszych studentów w Polsce.

Słówko od Soni:

Mam na imię Sonia Anzong studiuję w Polsce. Przyleciałam do Polski 5 lat temu. Dzięki waszej modlitwy i waszych pieniądze mogłam mieszkać w sierocińcu u ojca Darka. Pochodzę z dużej rodziny, jesteśmy 11 dzieci i nasz ojciec już nie żyje. Dzięki waszej pomocy mogłam skończyć szkołę, liceum i zdać maturę. Pierwszy rok w Polsce mieszkałam w Krakowie, gdzie uczyłam się polskiego. A teraz mieszkam w Poznaniu, gdzie skończyłam licencjata i teraz studiuję psychologia na wyższa szkoła bezpieczeństwa w Poznaniu. W 2018r przejechała na studia moja siostra Cynthia i Thibot. Cynthia będzie studiować optometria na wydziale fizyka na UAM, a Thibot będzie studiować informatyka na wydziale matematyki. Dzięki waszej pomocy wszystko to jest możliwe. Wszystkie nasze dzieci w Kamerunu dzięki wam mogą studiować i iść do szkoły. Jeszcze raz dziękuję wam z góry i będę dla was modlić.

Sonia Anzong

Słówko od Weroniki:

Dzień dobry, chcę podziękować wszystkim, którzy w taki czy inny sposób pomagają dzieciom z sierocińca. Każda pomoc jest dla nas naprawdę ważna, ponieważ pozwala nam realizować nasze marzenia. Kontynuuj szkołę, musimy jeść, ubrania, a zwłaszcza zdrowie. Sierociniec to miejsce, które skupia dzieci w potrzebie i nie ma już osoby, która by się nimi opiekowała. Pomimo nieszczęścia, którego doświadczyły dzieci, czują się dobrze, ponieważ są rodziną. Rodzina z wieloma członkami. Uczą się, mają dom i czują się bezpiecznie. Miałam okazję ich poznać i być częścią tej wielkiej rodziny. Dziś dzięki ojcu Darkowi jestem w Polsce. W zeszłym roku byłam w ŁODZI i przez rok uczyłam się polskiego. W tym roku jestem w Warszawie i studiuję psychopedagogiką kreatywności. Dobrze wiedzieć, że Polska jest krajem przyjmującym, z niesamowitymi ludźmi i wielkim sercem. Dziękuję. Dzięki tobie wiele dzieci ma szansę na lepsze życie. Dziękuję bardzo za to wszystko. Niech Pan Bóg was błogosławi i napełni waszymi łaskami. Dziękuję za szczęście, które nam dajcie.

Veronique Ebana

Im też można pomóc na miejscu już w Polsce. Można popisać z nimi na necie. Kto z Poznania można się spotkać i zobaczyć, jak sobie radzi dziecko z afrykańskiego lasu w zupełnie innym europejskim świecie. Dziękujemy tym, którzy już konkretnie pomagają tym naszym „polskim” studentom.

Ciągle potrzebujemy Waszej pomocy, bo tylko z niej żyjemy. Nie dostajemy nic ani od tych ani od tych, ani od prawych ani od lewych, - od nikogo! Tylko od Was, indywidualnych darczyńców!

Zapraszam na naszą stronę internetową www.dziecislonca.org czy na profil www.facebook.com/misjakamerun

Co 6 sekund umiera na świecie 1 dziecko z głodu. Dziś umrze ich prawie 15 tysięcy. I jutro też! Może dzięki nam jedno umrze mniej. Może inne pójdzie do szkoły, może na studia! To już dlatego warto żyć!

Jakby co, to numer konta bankowego (złotówki):

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci Słońca – PKO - 03 1020 2498 0000 8002 0268 4942

w tytule: Pomoc na sierociniec w Yaounde. Kto chciałby nam pomóc 1%, to nr KRS: 0000313743

Z modlitwą za Was codziennie o 17h30

O.Dariusz Godawa

Whatsapp: 00237-696615551 Yaounde- Cameroun- Afrique

26 wyświetlenia

© 2019, SDPS