Dokonaj wpłaty kartą bankowa lub przelewem
Masz pytanie?
Skontaktuj sie z nami.

kontakt@dziecislonca.org 

+ 237 696615551,

whatsapp 00237696615551

ul. św. Marcin 29/8, 61-806 Poznań, Polska

© 2019, strona stworzona przez Anna Marchlewska

Zaangażuj się

Ufunduj stypendium

Edukacja może odmienić los dzieci z Kamerunu. Tych, którzy chcą w tym pomóc, zapraszamy do akcji „Ufunduj stypendium”.

Tym programem obejmujemy przedszkole i szkołę podstawową St. Kisto w Yaoundet ,
 jednej z najbiedniejszych dzielnic stolicy Kamerunu. Część zamieszkałych tam dzieci nie ma dostępu do nauki. 

Dzięki wsparciu w postaci stypendium wielu uczniów będzie mogło nauczyć się czytać i pisać, a tym samym zdobyć szansę na lepszą przyszłość.

Wysokość stypendiów:

  • Indywidualne stypendium edukacyjne – minimalna kwota miesięcznie: 50 zł

  • Indywidualne stypendium edukacyjno-socjalne + podstawowa opieka medyczna – minimalna kwota miesięcznie: 95 zł

  • Stypendium klasowe - minimalna kwota miesięcznie: 25 zł (przeznaczona na potrzeby konkretnej klasy, np. pomoce naukowe)

 

Darowizna

W Kamerunie, niestety, panuje korupcja. Dlatego dary rzeczowe, wysyłane z Europy, najczęściej nie docierają do adresatów. Nawet skorzystanie z usług profesjonalnej firmy kurierskiej o światowym zasięgu nie gwarantuje dotarcia przesyłki, a dodatkowo jest bardzo drogie. Dlatego wysyłanie darów rzeczowych, choć może wydawać się z naszej perspektywy najbardziej konkretną pomocą dla Kamerunu, zupełnie się nie sprawdza. Podstawowym sposobem wsparcia naszej działalności jest więc przekazanie pieniędzy, które my przekazujemy bezpośrednio o. Darkowi, Marianne i Achilleowi – ludziom prowadzącym Foyer St. Dominique. Dzięki temu mamy pewność, że pomoc trafia do tych, którzy jej potrzebują.

Jak możesz pomóc dzieciom w Foyer St. Dominique?

  • Dokonując przelewu lub zlecenia stałego przelewu na nasze konto bankowe w zł o numerze 03 1020 2498 0000 8002 0268 4942.

  • Wpłacając on-line dowolną sumę za pośrednictwem naszej strony internetowej, klikając na poniższy baner. Rozliczenia transakcji kartą kredytową i e-przelewem przeprowadzane są przez www.transferuj.pl. 

 

Przekaż 1%

Podziel się z nami tym, co i tak oddajesz Urzędowi Skarbowemu. Przekaż nam 1% swojego podatku. Masz do tego prawo.

Masz również prawo wyrazić zgodę na podanie nam swych danych osobowych (imienia, nazwiska oraz adresu). Informacje te przekazuje Urząd Skarbowy. Zgodę możesz wyrazić w formularzu PIT, zakreślając odpowiednią rubrykę (PIT-28 - poz. 134, PIT-36 - poz. 310, PIT-36L - poz. 110, PIT-37 - poz. 129, PIT-38 - poz. 63). Jeśli wyrazisz zgodę na przekazanie swoich danych poinformujemy Cię, na co przeznaczyliśmy Twoje pieniądze.

Nasz KRS: 0000313743

 

Zostań ambasadorem

Twoja pomoc to również wsparcie naszych działań poprzez informowanie o nich innych. Komentuj, lajkuj i udostępniaj nas na Facebooku (facebook.com/misjakamerun). Zasubskrybuj  i przekazuj nasz newsletter.


A co najważniejsze; uświadamiaj o sytuacji dzieci w Kamerunie. Zorganizuj spotkanie na ten temat (chętnie pomożemy w jego merytorycznym przygotowaniu). Im więcej osób dowie się o naszej działalności, tym więcej kameruńskich dzieci będzie mogło otrzymać pomóc.

 

Co już zrobiliśmy ?